Kopřivnická Tatra hlásí spojení s americkou firmou

23. září 2009 v 21:53 | Jirka Kot |  Auta
Kopřivnice - Spojení Tatry a americké Navistar umožní české firmě splnit dva základní cíle pro dosažení úspěchu, tedy zvýšené tržby a nižší náklady.
Kooperaci Tatry a Navistar si pochvalují vedení obou zúčastněných společností.

Výrobce těžkých nákladních vozů, společnost Tatra oznámila podepsání dohody se světovým výrobcem vojenských vozidel společností Navistar Defense, což je vojenská část globálního výrobce nákladních vozů americké společnosti Navistar.

Díky této dohodě budou obě firmy společně vyvíjet a uvádět na trh novou řadu terénních nákladních vozů Class 8, ve kterých budou používány motory a komponenty Navistar v kombinaci s unikátním a ověřeným podvozkem a systémem zavěšení a odpružení náprav společnosti Tatra.

Tato vozidla budou dále prodávána v součinnosti se společností Navistar Defense na všech trzích Severní Ameriky, což zahrnuje všechny vojenské složky Spojených států a veškeré zahraniční vojenské obchody financované vládou Spojených států po celém světě.

Vozidla mají zamířit k americkým vojákům

Společnost Tatra je touto kooperací samozřejmě nadšená, firma Navistar je totiž dle slov Ronalda Adamse, předsedy představenstva a generálního ředitele Tatry, významnou firmou s ověřenou a úspěšnou pověstí a velmi kvalitním týmem profesionálů.

"S jistotou očekáváme, že prostřednictvím této aliance se podíl společnosti Tatra na vojenském trhu Severní Ameriky i tržby společnosti Tatra získané z této nové spolupráce významně zvětší," uvedl Adams. Celkové výdaje na vojenský materiál v Severní Americe totiž představují více než 50 procent celkových ročních vojenských výdajů na celém světě.

Uzavřená smlouva však rovněž umožňuje společnosti Tatra nakupovat díly a komponenty pro tatrovácké nákladní vozy určené pro trhy mimo Severní Ameriku a to prostřednictvím silné globální sítě dodavatelů společnosti Navistar. "Jsem obzvláště nadšen příležitostí napojit se na obrovskou dodavatelskou základnu společnosti Navistar. To nám poskytne vynikající způsob ke snížení materiálových nákladů na všechny vozy Tatra, což následně umožní Tatře uvádět své výrobky za konkurenčnější ceny jak na nových, tak na stávajících trzích," vyjádřil své uspokojení ze smlouvy Adams. Nákladní vozy Navistar-Tatra budou rovněž uváděny na stávající trhy, na kterých obě společnosti v současnosti již expandují.

Ceněný je tatrovácký podvozek

Podle Ronalda Adamse se jedná o možná nejdůležitější strategickou smlouvu za posledních 20 let existence Tatry. Dohoda totiž souběžně pomáhá splnit dva základní cíle Tatry pro dosažení úspěchu, jednak zvýší tržby a zároveň přinese nižší náklady. "Jsme přesvědčeni, že podvozek Tatra představuje nejvýkonnější systém zavěšení a odpružení náprav pro terénní použití ze všech dostupných podvozků na světě. Věříme, že spojení se společností TATRA prostřednictvím této dohody nám umožní nabízet našim vojenským zákazníkům řešení představující tu nejvyšší hodnotu a nejlepší výkon," pochválil si kooperaci s Tatrou také Archie Massicotte, prezident společnosti Navistar Defense.

zdroj: Markéta Kovalová, internet
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 martin martin | 21. prosince 2009 v 21:03 | Reagovat

Kéž by to Tatře konečně vyšlo,držím jí palce.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama