Z mého archívu - Misiones de Rengo 2006

22. září 2009 v 19:14 | Jirka Kot
Víno z Chile Misiones de Rengo Reserva Merlot 2006, pochází z vinařské oblasti Valle del Rapel, podoblast Valle del Cachapoal a jedná se o kupáž Merlotu (95 %) a Cabernetu Sauvignon (5 %). Z velmi vkusných a informacemi nadupaných stránek výrobce se dozvíte, že hrozny byly sklizeny během posledních dvou týdnů v dubnu 2006 na chudé, kamenité půdě s dobrým odvodněním. Klima je zde středomořské, kdy se střídají čtyři roční období (teplé a suché léto s deštivou zimou). Údaj o výnosu (90 q/ha) mi připadá velmi vysoký... Vinifikace proběhla v nerezových tancích při teplotě 27 až 29 °C se čtyřdenní předfermentací (10 °C). Šedesát procent objemu kupáže zrálo 6 měsíců v barikovém sudu z francouzského a amerického dubu. Po nalahvování bylo víno dalších 6 měsíců uloženo ve vinařství než se uvolnilo na trh. Informace ohledně velmi jemné filtrace a další stabilizaci dává tušit, že víno bylo "připraveno" tak, aby během transportu přes půl světa a následnému prodeji v síti hypermarketů neutrpělo na kvalitě.Lahev typu Top Bordo má objem 0,75 l (hnědozelené sklo) a je uzavřena plným korkem délky 45 mm s potiskem Reserva. Adjustáž má své kouzlo a určitě lahev nepřehlédnete. Etiketa ve tvaru kříže trefně symbolizuje misie či misionáře. Zlatý podklad etikety a černé písmo vypadá dobře, naštěstí se nezapomnělo i na informace.
Barva má intenzivní, višňově červený odstín s fialovými záblesky. V nástupu vůně poznávám kořenité odstíny, dále pak vanilku a přezralé ovoce (brusinky, višně, ostružiny). Vůně je intenzivní a zajímavě strukturovaná. Po rozdýchání se dále otevře do krásných tónů připomínající kompotové ovoce (švestky, ostružiny) a koření. Po dvou hodinách od otevření registruji asi nejzajímavější vůni, poté se ale razantně buket mění a začínají se objevovat nepříjemné pachy, které jsou druhý den ještě výraznější.

Chuť je středně dlouhá a decentně ovlivněna barikem. V nástupu je opět vanilka, koření, čokoláda a brusinky. V závěru vystoupí mandle a skořice, jak uvádí etiketa, což je dáno zráním v bariku. Příjemný závěr bohužel ruší vysoký obsah alkoholu (14,5 % obj.) a také třísla jsou na můj vkus poněkud tvrdší. Potenciál k další archivaci zde je, i když mi to přijde v této chvíli zbytečné.

Více o výrobci a jeho vínech najdete zde:
- Oficiální stránky Vina Misiones de Rengo S.A.

Shrnutí údajů víně:
Obchodní název: Misiones de Rengo
Odrůda: Merlot (95 %) x Cabernet Sauvignon (5 %)
Kategorizace: Reserva
Ročník: 2006
Zatřídění dle zbytkového cukru: suché
Vinařská oblast: Valle del Rapel
Vinařská podoblast: Valle del Cachapoal
Výrobce: Viña Misiones de Rengo S.A., Valle del Rapel, Chile
Číslo šarže: L-7099
Alkohol: 14,5 % obj.
Obsah zbytkového cukru: 2,34 g/l
Obsah kyselin: 3,47 g/l
Výnos: 90 q/ha
Teplota podávání: 15 - 17 ºC
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama